17 Şubat 2015 Salı

İzlanda'dan Müzik (Icelandic Music)

Yapılacaklar listemde İzlanda'ya gitmek ve o şahane doğasını yürüyerek gezmek, görmek var. Aurorası, kaplıcaları ve şahane müzisyenleriyle tam benim gibi içe kapanık ruhlara hitap ediyor.

Ben de ben bu şahaneleri keşfettim diye bencillik etmeyeyim dedim size de sundum. Tahminim bazısını duymuşsunuzdur ama olsun, bilmeyene bildirelim. Merak etmeyin Björk olmayacak.

 

Bu kısa listemde sizlere Hjaltalin'in içli kemanlarla bizi karşıladığı On The Peninsula'sı ile merhaba demek istiyorum. Daha sonra biraz havayı ısıtalım dedim, hop! Vio geliyor. İzlanda'nın yenilerinden ama gelecek var bu adamlarda. 

Ardından daha da poplaşıyoruz, Lay Low ile devam ediyoruz. Samaris ile tekrardan Hjaltalin'de de yaşadığımız İzlanda tipi melankoliye geri dönüyorum yalnız biraz daha elektronik var.

Of Monster and Men beni sıkıyor ama popüler bir şeyler de olsun diye koyuverdim listeye. Seabear ise farklı bir tat olsun diyeydi. 

Muhteşem finali ise havai fişeklerle yapmak istedim. İzlanda'nın bi' tanesi Sigur Ros, geceyi aydınlatıyor ve tekrar tekrar dinleme isteği uyandıran tohumu ekiyor.

Umarım siz de İzlandalıları benim kadar çok seversiniz. Tekrar merhaba. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...